Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

Titulní obrázek článku

13.4.2015 se uskutečnil semifinálový závod juniorského maratonu „ Běžíme pro Evropu“. Štafeta našich studentů a studentek ve složení Aleš Konečný (3. C), Martin Šípek (3. C), Kristýna Pokorná (3. C), Jan Pokorný (3. A), Eva Trávníčková (4. A), Ladislav Kozumplík (SpB), Veronika Švejnohová (2. B), Jakub Kamenický (3. C), Dominik Klaška (SxB) a Ondřej Bílek (SxA) se v konkurenci 25 družstev umístila na krásném 4. místě v osobním rekordu 2:42:54. Postup do republikového finále v Praze jim o kousek utekl. Tak snad příště. Za reprezentaci moc děkujeme.

Výsledky Brněnského kola
Brněnské kolo je tradiční brněnská víceoborová soutěžní přehlídka a studenti naší školy v ní byli opět úspěšní:
Václav Kubíček z oktávy A získal 1. místo v kategorii poezie za báseň Zimní sen;
Prokop Szczepanik ze septimy A získal 3. místo v kategorii poezie za soubor básní bez názvu;
Filip Štourač ze 4. A získal 3. místo v kategorii prózy za povídku Kostky osudu.
Do literárního oboru Brněnského kola byly zaslány nejzdařilejší práce ze školní literární soutěže. Z oceněných soutěžních výtvorů byl sestaven další ročník Sborníku literárních prací, je umístěn také na webových stránkách ČJL.

Vytvoř si model svého členovce

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Tarabová

10 fotografií

Rádi pozorujete vše živé v přírodě? A také se někdy zamýšlíte nad tím, co je to za tvora, jak žije a v čem je třeba jiný než mi lidé?

Pokud ano, tak možná i Vás osloví výstava studentů sekund nazvaná "Vytvoř svého členovce", kterou můžete zhlédnout před odbornou učebnou biologie. Studenti se zde pokusili vytvořit modely různých korýšů,pavoukovců či zástupců hmyzu. Díky jejich nápadům zde uvidíte nejen modely z papíru,látek, ale i z kamenů, ze dřeva,polystyrénu a různých jiných přírodních i umělých materiálů. Tato jejich práce byla jakýmsi zakončením výuky o této obrovské skupině živočichů  v hodinách biologie. A aby to nebylo jen jako, čeká je v květnu 1 den, který budou věnovat právě poznávání a pozorování těchto živočichů v krásné přírodě v okolí Babic.

Soutěže v němčině a ve španělštině - krajská kola

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–

Také v letošním školním roce se naši studenti zúčastnili jazykových soutěží ve španělštině a nové také v němčině. V březnu se konala krajská kola, ve kterých nás naši studenti velice úspěšně reprezentovali. V německém jazyce dosáhl "pódiového" umístění Robert Tomek ze 3.C, který se v kategorii III.B (pro žáky, kteří mají možnost komunikovat v cizím jazyce také mimo výuku) umístil na krásném 3. místě. Dále nás v krajských a okresních kolech reprezentovaly Markéta Pokorná (SpB) a Martina Pokorná (SA).

ÚSPĚŠNÍ BIGY SILÁCI 2015

V průběhu měsíce března se konala tradiční soutěž v silových disciplínách (žáci – šplh, sed-leh, shyb, trojskok; dorostenci – shyb, tlaky s činkou, trojskok, vznos na hrazdě; dorostenky – hod medicinbalem, trojskok, sed-leh, šplh) s názvem  SILOVÝ ČTYŘBOJ.

Zeměpisná olympiáda - úspěchy

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Michal Kubíček

–

V krajském kole zeměpisné olympiády se umístíl na skvělém  2. místě Jakub Urban z kvarty A.

Konverzace v angličtině – krajské kolo

11. března proběhlo v Lužánkách ve středisku volného času, krajské kolo konverzační soutěže v angličtině. Naši školu zde zastupovali Olivie Ivančíková KB a Matteo Marchese SpA, kteří postoupili ze školního kola. Soutěž byla náročná časově, protože jedna porota zkoušela všechny kategorie. Naši studenti důstojně reprezentovali, i když se nedostali na postupovou příčku, přesto jim patří dík a uznání. Děkujeme anglické oddělení.

Návštěva velvyslance SRN

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

–
2 fotografie

Již léta spolupracuje předmětová komise němčiny s Německým kulturním spolkem sdružujícím německou menšinu v Brně. Navštěvujeme je pravidelně v jejich setkávacím centru na ulici Jana Uhra vždy s menším kulturním programem, reprezentujeme je na Dni menšin Jihomoravského kraje, před 5 lety jsme se účastnili soutěže, kterou centrum spoluorganizovalo a dva naše týmy se umístili na prvních místech.

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

V nejvyšší kategorii A,B Astronomické olympiády postoupil z krajského kola mezi 25 nejlepších studentů z ČR Václav Ondračka z oktávy A. Finále se bude konat v Ostravě 26. - 27.3. 2015.

Václavovi gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v celostátním kole.

Soutěžící v ostatních kategoriích stále mohou své práce odevzdávat do pátku 13.3.2015.