Nové příspěvky
Bezpečně v kyberprostoru

Vydáno: 25. listopadu 2020 12.49

 | 

Autorka: Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku

Jihomoravský kraj a Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje vyhlašuje 10. ročník soutěže „Bezpečně v kyberprostoru".

Podrobnosti a podmínky této soutěže s preventivní tematikou zaměřenou na bezpečné chování na internetu naleznete v příloze.

Zařazeno v kategoriích:
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

Od středy 25. listopadu 2020 bude zahájena prezenční výuka maturitních tříd podle upraveného rozvrhu, který studenti obdrželi (Komens, Teams). Od pondělí 30. listopadu bude zahájena rotační (střídání celých tříd po týdnech) prezenční výuka nižšího gymnázia podle standardního rozvrhu. V týdnu od 30.  listopadu do 4. prosince nejprve v primách a v sekundách, další týden v terciích a kvartách atd.  Školní jídelna je v provozu.

Celý článek...
Obnovení provozu knihovny

Vydáno: 23. listopadu 2020 14.37

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

Informujeme studenty, že knihovna bude opět otevřena od pátku 27. listopadu, budou k dispozici všechny služby - půjčování a vracení knih, tisk, kopírování atd. (Ve středu a čtvrtek 25. a 26. 11. lze využít pouze bibliobox pro vrácení knih.)

Od pondělí 30. listopadu bude knihovna fungovat dle otevírací doby pro aktuální školní rok 2020/2021:

Pondělí 8:30 - 13:00
Úterý 9:30 - 15:00
Středa 9:30 - 15:00
Čtvrtek 8:30 - 13:00
Pátek 8:00 - 12:00

Těšíme se na vaši návštěvu! Prosíme však o nošení roušek a dodržování rozestupů. Doporučujeme trávit v knihovně pouze nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za pochopení.

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Celý článek...
Zádušní mše svatá za pana Františka Hermana

Vydáno: 12. listopadu 2020 23.53

 | 

Autor: Jiří Janalík

V pondělí 16.11.2020 bude v 18:00 v kapli Biskupského gymnázia v Brně sloužena mše svatá za zemřelého pana Františka Hermana. Vzhledem k současným opatřením není možné se jí účastnit osobně. Rozhodli jsme se tedy zprostředkovat přenos na této adrese: https://www.youtube.com/watch?v=7hIc7FwoPCQ

Všichni jste srdečně zváni k modlitbě za našeho dlouhodobého vedoucího školní kuchyně a skvělého člověka, který 10.11.2020 odešel na věčnost.

Jiří Janalík

školní kaplan

Celý článek...
Smutná zpráva

Vydáno: 11. listopadu 2020 13.46

 | 

Autor: Karel Mikula

Titulní obrázek článku

Přátelé,

včera ráno po statečném boji zemřel pan František Herman. Muž velkého srdce, laskavý, obětavý, vždy veselé mysli. Skvělý kolega, kamarád, milovaný manžel a otec velké rodiny, poctivý křesťan. Nikdo nespočítá, kolika lidem uchystal skvělou oslavu, rodinnou svatbu či jen setkání nás – učitelů. Šťastné chvíle, které si budeme pamatovat celý život. Byl tím, kdo sloužil. Nezištně, kdykoli a jaksi samozřejmě. Samozřejmé to však nebylo. Říká se, že nikdo není nenahraditelný. Ale ono se to jenom tak říká. Ve Františkově případě to neplatí. Byl a je totiž nenahraditelný.

Další slova rdousí tento smutný a hloupý čas bezčasí. V této těžké chvíli, řečeno s básníkem, je slov míň než stébel, jež utrousí žebřiňák. A marné všecky řeči, když jde nebem mrak.

Naše modlitby směřují, Františku,  k Tobě i ke Tvým blízkým.

R.I.P.

 Za Biskupské gymnázium i za školku, kterou jsi měl tak rád

 Karel Mikula

ředitel

 

V knize Moudrosti lze nalézt text: "Vždyť Bůh neudělal smrt a nelibuje si, když hynou živí, ale všechno stvořil, aby to bylo." (Mdr 1,13.14). To je možná důvod, proč každé úmrtí je zraňující a vyvolává otázku: proč? Tím spíše, když odejde někdo, kdo nám byl blízký, s kým jsme se denně potkávali. Pan František Herman byl ale naprosto výjimečnou osobností. Těžko bych ve svých vzpomínkách hledal člověka, který by s takovým nadhledem dokázal řešit všechny požadavky, které na něho v jeho životě - nejen profesním - byly kladeny. Jako bych stále slyšel jeho: "Ne, to není žádný problém...", kdykoli byl o něco požádán. Konstruktivní, profesionální, a přitom stále veselý. Pan František Herman byl jedinečnou osobností, která na Bigy měla své místo a utvářela, v tom nejlepším slova smyslu, atmosféru této školy. Bude tu hodně chybět. Ale nechci toto zamyšlení končit jako ten, kdo nemá naději. Pokračování veršů uvedených na začátku dává jistotu, která je nesmírně povzbuzující: "Spravedlnost smrti nepodléhá." (Mdr 1,15), a naprosto nepochybuji, že se na našem drahém Františkovi bezezbytku naplní.

Jiří Janalík

školní kaplan Bigy

Celý článek...
Online třídní schůzky

Vydáno: 4. listopadu 2020 15.46

 | 

Autor: Jiří Vondra

Vážení rodiče,
ve středu 11. 11. 2020 se v 17 h konají online třídní schůzky. Bližší informace o způsobu připojení vám prostřednictím mailu nebo Komensu sdělí třídní učitelé. V případě, že jste odkaz neobdrželi, kontaktujte třídního učitele.
Vedení školy
 

Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno