Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Výběrové řízení k projektovému setkání ERASMUS+ v Polsku a Řecku

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

3 fotografie

Baví tě biologie a chceš si vyzkoušet práci s novou technikou CRISPR-Cas9? Umíš slušně anglicky a nebojíš se v tomto jazyce mluvit? Chceš si vyzkoušet práci v mezinárodním studentském týmu? Jsi ochotná/-ý se učit nové věci nad rámec látky probírané ve škole? Jsi otevřená/-ý a rád/ -a komunikuješ s lidmi z jiných zemí? Chceš se podívat do Czenstochové či Athén? Pak napiš do 30. 11. 2023 motivační dopis v angličtině. Podrobnosti v  článku.

Zařazeno v kategoriích:

Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Projekty
Výzva 2023
Biologie
European Challenges in Gene Editing by CRISPR-Cas9
Další projekty
Celý článek...

Zprávy z Erasmu (a AFS) - druhá část

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

29 fotografií

Ve druhém příspěvku se představuje Adrian de Azevedo Camacho ze SpB, který je na Erasmu ve španělské Cuence, Katka Telecká ze SpA, která je na Erasmu v rakouském Melku, a Honza Machourek ze SpB, který je na studijním pobytu s AFS v katalánské Barceloně.

Zařazeno v kategoriích:

Erasmus+
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2023
Celý článek...

Advent in Wien für 1.B, 1.C und QA

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Zavřelová

Pojeďme si vychutnat atmosféru ve vánoční Vídni! Přihlášení spolu s platbou v kabinetě NEJ 163.

Přílohy

 Wien-Advent.docx [896 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

Výběrové řízení na 80 denní pobyt ve Francii_program Erasmus +

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

2 fotografie

Milí studenti třetích ročníků a septim! 

V rámci programu Erasmus+ vypisujeme výběrové řízení pro 4 studentky či studenty, kteří mohou strávit 80 dní na partnerské škole v Nîmes nebo v Saint Nazaire. Jedná se o pobyt (březen - květen 2024). Zúčastnit se může každý, kdo splní následující podmínky: 

1. navštěvuje třetí ročník nebo septimu

2. úroveň francouzštiny je minimálně A2 (doložit certifikátem DELF A2)

3. nebojí se nových výzev, cestování, komunikace a pobytu v novém prostředí

4. napíše motivační dopis (vzor v příloze), odevzdá ho nejpozději 1.12. 2023 v kabinetě francouzštiny a zúčastní se ústního pohovoru 4.12.2023 od 12h45 v učebně 168

Škola v Nîmes: https://albert-camus-nimes.mon-ent-occitanie.fr/ a v St.Nazaire: https://aristide-briand.paysdelaloire.e-lyco.fr/ 

Pokud byste potřebovali více informací, obraťte se prosím na Mgr. Martinu Tinkovou (kabinet č. 169). Těšíme se na vás!

Hasta la vista Alba!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.

4 fotografie

Ve čtvrtek 16. listopadu skončil pobyt naší španělské studentky Alby. Vrací se domů s mnoha novými zkušenostmi. Děkujeme všem, kteří jste přispěli k tomu, aby byl její pobyt nezapomenutelný.

Bigy Players are back – Auditions Open!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Petra Hanušová

Titulní obrázek článku

Attention Upper Gymnazium Students! 

Join the Bigy Players – Auditions Open! 

Hi everyone! 

Are you an upper gymnazium student looking to dive into the world of theatre? We’re thrilled to announce the revival of our school’s renowned Bigy Players! Whether you are a seasoned actor or new to the stage, we welcome you to join us. No prior theatre experience is necessary, and there is no need to worry about singing or dancing. 

This is your chance to shine in a classic play and be a part of something truly special. Don’t miss out on this opportunity to showcase your talents and help bring our English Theatre Festival 2024 to life! 

 

Audition details: 

Date: Monday, November 27 

Time: 9:40 AM 

Location: Room B5 

 

 Let’s get the show on the road! 

 

If you have any questions or need more information feel free to reach out to English department at jarmila.sedlakova@bigy.cz or petra.hanusova@bigy.cz 

 See you at the auditions! 

Zařazeno v kategoriích:

Anglický jazyk
Úspěchy
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

6 studentů z Francie na 14 dní na BIGY!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

7 fotografií

Součástí programu Erasmus+ nejsou jen výjezdy do zahraničí, ale také přijímání zahraničních studentů u nás na BIGY. Jednu takovou skupinu jsme přivítali na konci října. 5 francouzských studentů a jedna studentka ze St. Nazaire v Bretagni během 14 dní objevovali jak funguje český vzdělávací systém, jak fungují české rodiny, jak vypadá město Brno a některá nádherná místa v ČR. Kalya, Erwann, Elouan, Rafael, Thierry a Souleiman by vám prostřednictvím této zprávy rádi sdělili, jaké byly jejich dojmy z tohoto Erasmus pobytu. Francouzské texty překládali studenti, kteří je měli na 14 dní v rodině (Ríša Šulák 4.B, Klárka Tučková 4.B, Katka Soukupová SxB, Dorotka Lennerová SxB, Magda Kapitánová SpB). Ráda bych tedy touto cestou poděkovala všem rodičům, studentům a také svým kolegům učitelům, kteří nejenom, že přizpůsobili výuku, aby mohli francouzské studenty zapojit do studijních programů, ale v mnoha případech vedli výuku v angličtině (matematika, chemie, náboženství). Ještě jednou velké DÍKY všem!

Zprávy od studentů následují v druhé části článku a mrkněte na fotky od Magdy Kapitánové! https://us.zonerama.com/Link/Album/1000119562?secret=94x56r17s6ClRb7NeaSVXWBCQ

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2022
Celý článek...

Nová nabídka k SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 

Studenti,můžete se účastnit.

1) nabídka workshopů z Moravské zemské knihovny pod názvem Fakescape - učíme hrou o mediální gramotnosti a kritickém myšlení.
Zájemci mohou využít možnosti na samotných školách, nebo v MZK v Brně. Od školy je potřeba znát vyučujícího a třídu, která by přišla do MZK, nebo se pošlou lektoři Fakescapu přímo do školy. Aktivita Fakescape probíhá formou workshopu a je určena pro SŠ i ZŠ.

2) AstroPi hackathon Brno – Naprogramuj mikropočítače na oběžné dráze.  

24.11.2023 15+ - 25.11.2023 15 hod, Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno, Lerchova 63

Baví tě vesmír, věda a nebojíš se zkusit i programování?

Tak vezmi svoje kamarády a kamarádky a propojte všechna tato odvětví na akci AstroPi Hackathon, kde začnete svou cestu ke hvězdám! Akce je pro 2 – 6 členné týmy od 12 do 19 let.  Na 24 hodinový týmový hackathon  se můžete registrovat do 20. 11. 2023.  Vše je pro účastníky ZDARMA.   AstroPi Hackathon je soutěž organizovaná k mezinárodní soutěži AstroPi Challenge, kterou každý rok vyhlašuje Evropská kosmická agentura. Soutěž organizuje v Brně skupina studentů Cyrilometodějského gymnázia. https://astropi-hackathon.org/

Yveta Reiterová za komisi biologii

Virtuální prohlídka