Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Student Automotive Design Challenge 2011

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

 – 
17 fotografií

Stejně jako v loňském roce, i letos se žáci sekund zúčastnili mezinárodního projektu společnosti Honeywell. Do soutěže se zapojila celá třída sekunda B a jednu skupinku vytvořili studenti sekundy A.

Studenti si vyzkoušeli roli spolupracovníků ve vývojovém týmu. Jejich úkolem bylo na základě provedeného výzkumu trhu navrhnout a vyrobit prototyp jezdící hračky pro děti ve věku 6 - 10 let. Svůj návrh museli odprezentovat před přísným zrakem poroty. Tři nejlepší týmy ještě vytvořily video v angličtině, ve kterém zdokumentovaly svoji práci a výsledky. Vybrané video nakonec putovalo do mezinárodní soutěže.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Fyzika
Celý článek...

BIGY PRO KLIMA

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Denisa Hobžová

Titulní obrázek článku
 – 

Od problému k řešení. Od myšlenky k činu. 

Projektový týden sext a druhých ročníků zaměřený na problematiku měnícího se klimatu. Co vás čeká? Klimatická změna v souvislostech, přemýšlení o budoucnosti - blízké i té vzdálenější, příklady dobré praxe, tvorba školního jezírka na dešťovou vodu a mnoho dalšího. Besedy, workshopy, zajímaví hosté. Přímá akce a váš vlastní projekt. A na konci společná oslava v zahradě. 

Těší se na vás Denisa Hobžová (ZSV) a Kateřina Krumpholcová (BIO).  

Soutěž středních škol: Aerobic Master Class

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

 – 
3 fotografie

Ve čtvrtek 8.12.2012 se ve velké tělocvičně  na Kotlářské ulici 9 konala soutěž mezi středními školami Jihomoravského kraje - Aerobic Master Class. Z naší školy nás reprezentovala děvčata : Soňa Klajblová, OK.A a Pavla Vymazalová, 3.B. Nejenže reprezentovala, ale soutěž (opět) s převahou  ( i ve velké konkurenci) vyhrála! Pavla Vymazalová získala 1. místo a zlatou medailii a Soňa Klajblové 3. místo a bronzovou medaili. Je to další velký úspěch našich sportovkyň. Blahopřejeme!

Spectrum of Education – konference AFS v Istanbulu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Karel Mikula

 – 
8 fotografií

Ve dnech 23. až 26. listopadu 2011 se ředitel školy Mgr. Karel Mikula a Mgr. Vojtěch Maša (kolega vyučující informatiku) zúčastnili mezinárodní konference v Istanbulu, kterou pořádala tamní pobočka agentury AFS. Tématem přednášek byly inovace výuky v čase, kdy jsou učitelé konfrontováni s generací studentů, jejichž hlavním zdrojem informací je internet a digitální média vůbec („teaching digital natives“), viz např. webová stránka Marca Prenskyho z USA.

Přílohy

 Program konference, abstrakty přednášek, CV přednášejících [7 MB] What do we mean by Intercultural Learning (prof. Roberto Ruffino) [669 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Mikulášský futsalový turnaj ve Starém Lískovci

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 
13 fotografií

V sobotu 3. 12. 2011 se konal Mikulášský turnaj ve Starém Lískovci, který pořádala jednota Orel - Starý Lískovec.

Bigy reprezentovala Tercie A ve složení: Adam Šlesinger (kapitán), Jaromír Prokop, Jakub Mach, Jáchym Sláma, Ondra Bílek a Dominik Turan. Umístili se na skvělém čtvrtém místě. Mužstvo doprovodili též fanoušci (Jenda Menšík, Zdeněk Jaroš, Barbora Vaňková) a trenér Pavel Vaněk.

Výstava cizojazyčných Biblí

Vydáno:

 | 

Autor: Mons. Ing. Pavel Konzbul, Dr.

Titulní obrázek článku
 – 

V prostoru před aulou si můžete prohlédnout výstavu cizojzyčných Biblí, které zapůjčili naši studenti. Celkem zde nalezneme Bible přeložené do šestnácti světových jazyků. Kromě originální hebrejštiny a řečtiny zde jsou ku příkladu Bible vydané v korejštině, švédštině, staroslověnštině či vietnamštině.

Děti učí děti

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 
19 fotografií

V sobotu 26. 11. 2011 pomohla 2. B organizaci Zábavné učení realizovat projekt Děti učí děti. Náplní tohoto projektu bylo zapojit středoškolské studenty do učení dětí z mateřských škol zábavnou formou. Předškoláci si zde vyzkoušeli zdobení perníčků, pohráli si s domácími zvířátky a dozvěděli se něco o péči o ně, naučili se tancovat, zahráli si fotbal, učili se malovat a vypátrali i spoustu informací o životě indiánů.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Základy společenských věd
Celý článek...

Galerijní animace

Vydáno:

 | 

Autorka: Bc. Kateřina Hrušková

 – 
5 fotografií

Studenti výtvarného kroužku spolu s dalšími studenty Biskupského gymnázia navštívili i letos 8. a 9. listopadu 2011 výstavy spojené s galerijními animacemi. Galerijní animace dává divákovi možnost nejen zhlédnout výstavu, ale především lépe výstavu pochopit, příležitost tvořit v galerii a zúčastnit se připraveného programu. Tentokrát měli studenti možnost vidět instalaci Vřídlo od Václava Pelouška a výstavu Měsíc nedělí absolventky pařížské akademie Amande In.

Zařazeno v kategoriích:

Volitelné předměty a kroužky
Tvorba
Výtvarná výchova
Žáci
Celý článek...

Literární soutěž

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Dobrovolná

 – 

Zúčastněte se 9. ročníku literární soutěže!


Je určena pro studenty vyššího gymnázia.

Pište cokoli: poezii, prózu, lyriku, epiku, drama, vypravování, úvahu, fejeton, reportáž...

Ale ať to je maximálně na 10 stran.

Do soutěže se přihlaste u svého vyučujícího češtiny do 30. listopadu

Virtuální prohlídka