Vydáno:

|

Autor: Mgr. Vojtěch Maša

Titulní obrázek článku

Studenti naší školy se mohou každoročně účastnit mnoha soutěží. Tato celá sekce shrnuje soutěže, které se konaly nebo konají.

Bezprostředně následují pravidelné každoroční soutěže:

Soutěž o nejlepšího vědce Bigy

(pravidelná každoroční soutěž – organizuje Mgr. Jitka Tarabová)

Věnujete se ve volném čase nějaké zálibě, která souvisí s vědou? Či dokonce vědecky pracujete a něco nového objevujete? Máte nějaký nápad, jak zlepšit výuku některé části biologie, chemie, fyziky či matematiky (třeba vhodnou výukovou pomůckou, experimentem atd.)? Nebo jste pouze někde objevili nějaký pokus, který stojí za to, aby si ho vyzkoušeli i ostatní?

Pokud ano, tak určitě neváhejte a zúčastněte se naší soutěže.

Požadavky na práci:

Formát práce: A3 – A1 (tvrdý papír)
Zpracování: Ručně nebo na počítači

Soutěžní podmínky hodnocení:

1. originalita (fantazii se meze nekladou)

osobně Mgr. Tarabové v papírové či digitální formě

Vítězové budou odměněni zajímavými cenami.

4 fotografie

Studenti 1.B měli v této soutěži za úkol sestavit z jakéhokoliv dostupného materiálu model trojboké či čtyřboké bypiramidy.

Poté si sami svým hlasováním zvolili vítěze.

1.místo: Klára Bojanovská  (perníkové modely)

2.místo: Adéla Coufalová  (modely z drátků)

–

Pro netrpělivé zájemce o výsledky dnešní soutěže Matematický klokan přinášíme výsledky kategorií Kadet a Junior. Z každé třídy je uvedeno pořadí na prvních 3 místech případně i na dalších místech, pokud dosažený počet bodů byl alespoň 80.

Letos 100 bodovou hranici zatím překonalo 5 studentů, 120 bodů získal Filip Šalomon z karty B.  Gratulujeme !

VÝSLEDKY  LITERÁRNÍ  SOUTĚŽE

Letos proběhl na naší škole již 13. ročník literární soutěže. 10. února 2016 byl pak završen slavnostním vyhlášením výsledků s přehlídkou vítězných prací, při níž se soutěžilo ještě o cenu publika. Hodnotícím publikem se stali diváci a hosté z řad studentů i profesorů. Porotu tvořili profesoři – Zdeňka Růžičková, Lenka Valasová a Vít Slíva. Soutěžících studentů se sešlo 11 z 9 tříd, mnozí přispěli několika texty, někteří z oblasti poezie i prózy. Nejzdařilejší práce budou zaslány do městské soutěže Brněnské kolo (literární obor). Z oceněných soutěžních výtvorů bude sestaven další ročník Sborníku literárních prací. Bude umístěn na webových stránkách školy. A zde jsou výsledky:

Konverzační soutěž v němčině - okresní a krajská kola

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–

Také v letošním školním roce jsme měli zástupce v okresním a krajském kole konverzační soutěže v němčině. V mladší kategorii se za naši školu zúčastnila Pavla Procházková z kvarty A, která ze školního kola postoupila přímo do krajského a získala vynikající 4. místo. Ve starší kategorii pak Jitka Peloušková ze sexty A soutěžila v okresním kole a umístila se na velice pěkném 6. místě. Účastnicím gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

Soutěž dívek nižšího gymnáuia v pódiových skladbách

Vydáno:

|

Autorka: Ing. Věra Helceletová

–
16 fotografií

Ve středu 16.3.2016 proběhla na BIGY v gymnastickém sále soutěž dívek nižšího gymnázia v pódiových skladbách.

Zúčastnily se aktivní třídy: S.A, S.B, T.A, T.B a K.A.

Dívky předváděly vlastní skladby na zvolenou hudbu. V porotě zasedly vyučující tělesné výchovy: Martina Punčochářová, Kateřina Krumpholcová a Věra Helceletová. Pódiová vystoupení byla hodnocena z hlediska celkového dojmu, výrazu, obtížnosti zařazených prvků a využití prostoru. Mnohdy byly rozdíly mezi soutěžícími družstvy minimální.

[Náš Sob už na Vás čeká!]

InterSoB je zábavná a poučná jednodenní soutěž středoškolských studentů, při které máte možnost podívat se netradičním způsobem do zákulisí Masarykovy univerzity, vyzkoušet si své schopnosti v mnoha různých oblastech, udělat si s kamarády zajímavý výlet po Brně a v neposlední řadě také poměřit svoje síly s dalšími týmy.

kategorie D : Jakub Urban, QA, 4. místo

Projekt European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences sbírá ocenění

Vydáno:

|

–
3 fotografie

Náš projekt s názvem European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences, na kterém jsme pracovali společně s učiteli a studenty 11 škol z 10 evropských zemí v letech 2013 – 2015, sbírá ocenění!

Za realizaci projektu naše škola získala Pečeť kvality, kterou uděluje Dům zahraničních služeb (DZS) nejúspěšnějším projektům partnerství škol v programu Comenius. Tuto cenu získaly za své projekty spolupráce škol celkem 3 střední školy z celé České republiky, ceny byly předány na Konferenci Comenius 2015 v Praze vedením DZS.

Úspěch našich studentů v oblastním kole lesnické soutěže YPEF

Vydáno:

|

–
2 fotografie

V pátek 12.2.2016 se konalo oblastní kolo lesnické soutěže YPEF na ulici Vrázova v Brně. Soutěže se účastnila dvě chlapecká družstva ze SX.B. Družstvo ve složení: Marek Pospíšil, Václav Kolář a Patrik Steffel získalo 1. místo ve vědomostní části soutěže a 2. místo v její praktické části, druhé družstvo: Jiří Šťastný, Vojtěch Hranička a Filip Růžička získalo ve vědomostní části 2. místo a v praktické části soutěže 1. místo! Studenti soutěžili ve znalostech rostlin,stromů, hmyzu,ptáků a celého lesního společenstva.