Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Úspěchy

Dějepisný tým Bigy podruhé zvítězil v česko-slovenské dějepisné soutěži gymnázií!

Vydáno:

|

Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel

Titulní obrázek článku
 –

Dějepisný tým Bigy ve složení Jiří Balabán (4.A), Jakub Urban (OkA) a Adam Janík (SpB) pod vedením Mgr. Martina Doležela ovládl prestižní dějepisnou soutěž gymnázií ČR a SR, která se tradičně konala v Chebu. Ve čtyřkolové soutěži 75 týmů získal tým Bigy nejvíce bodů (209) a po 4 letech opět dosáhl na nejvyšší příčku! Tentokrát se sotěžilo v detailních znalostech období let 1968-1977. Na obrázku dějepisný tým Bigy s prof. Vilémem Prečanem během soutěže v Chebu.

2 fotografie

Tercie A dnes obdržela dárky od Národního podpůrného střediska za jejich  oceněný eTwinningový projekt Young Sherlock Holmes.

–

V úterý 20. listopadu se v prostorách zastupitelského sálu v sídle Jihomoravského kraje konalo slavnostní setkání představitelů kraje s žáky středních škol, kteří se v loňském školním roce umístili na 1.-3. místě v celostátních a mezinárodních kolech nejrůznějších vědomostních soutěží či v soutěžích odborných dovedností. Rovněž byli představeni noví členové programu Nadaných studentů a vzápětí se představitelé kraje rozloučili s těmi, kteří již ukončili 3. rok studia na vysoké škole a jejichž členství tak končí.

Úspěchy ve španělské olympiádě

Vydáno:

|

–

V pátek 16. listopadu se na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity konalo finále tradiční soutěže Olimpiada del Mundo Hispano, kterou pořádá FF MU pro více než desítku škol z České republiky. V obou kategoriích měla každá škola maximálně 5 zástupců a naši studenti dosáhli velice pěkných výsledků:

První místo šachistů BIGY v Městském kole šachu v Brně

Vydáno:

|

Autorka: Ing. Věra Helceletová

V úterý 20.11.2018 se v Domě dětí a mládeže v Lužánkách konalo městské kolo v šachu.

V kategorii středních škol nás reprezentovali studenti: ze 3.C Vojtěch Jurásek, Michal Žitný a Šimon Vantuch, z K.A Jan Matyáš Dvořáček. Obsadili první místo a postupují tak do krajského kola (které bude 29.1.2019 v Břeclavi).

Kde tráví chemici podzimní prázdniny?

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

–
20 fotografií

Na Karlově Univerzitě, kde Chemická sekce Přírodovědecké fakulty pořádala již počtvrté odbornou konferenci pod názvem „Cesta do hlubin studia chemie“. V rámci této akce se vybraní studenti 3.ročníků a septim blíže seznámili jak s možnostmi studia chemie na univerzitě, dalšími poznatky v oboru, tak s celou řadou praktických dovedností v různých laboratořích. To, co naše studenty nejvíce oslovilo, byl zejména profesionální a tvůrčí přístup profesorů a docentů, kteří se podíleli na přípravě a vedení této akce.

Přílohy

Goethe a chemie [5 MB]

Úspěchy
Chemie
Učitelé
Žáci

Výsledky projektového týdne zveřejněny na internetu!

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Miloš Winkler

Měření radioaktivního pozadí, která vznikla v rámci projektového týdne v sekci FYZIKA – CHEMIE byly zveřejněny na internetu na stránkách http://safecast.org/tilemap/?y=49.2&x=16.5882&z=14&l=0&m=2. Zveřejnění provedl Státní ústav radiační ochrany, od kterého jsme měli zapůjčené měřící přístroje bGeigie Nano. Naše měření tak pomohla lépe pokrýt mapu Brna a okolí.

Středoškolský atletický pohár

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

6 fotografií

Tento závod, na kterém každoročně závodí atletky a atleti středních škol, se konal i letos 18.9. na stadionu Pod Palackého vrchem a naši školu na něm reprezentovalo jak družstvo dívek tak i chlapců. Družstvo děvčat ve složení:

Inter G Cup

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Alice Bílková

4 fotografie

Ve čtvrtek 27. září 2018 odjelo družstvo kin-ballu na mezinárodní turnaj v Hradci Králové Inter G Cup.  Turnaje se v kategorii secondary účastnilo 13 družstev z České republiky a Slovenska. Rozhodčí byli z Kanady, České republiky a Slovenska. Naše družstvo v této nejsilnější kategorii obsadilo   9. místo. Kin-ball se u nás postupně rozvíjí a v posledních letech se dostává na velmi vysokou úroveň. Proto každé místo v mezinárodní soutěži je úspěchem.