Úspěch studentů 4. C v krajském kole Eurorebusu

|

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 –

Dne 9. 4.  2017 proběhlo krajské kolo vědomostní soutěže Eurorebus, ve kterém naši školu reprezentovalo družstvo chlapců ze 4. C ve složení Jiří Gardoň, Michal Bubeník a Ondřej Andrla.  V obrovské konkurenci 26 družstev vybojovali krásné 3. místo a postoupili do celostátního kola, které se bude konat 5. 6. 2017 v Praze. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole!

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

V letošním roce do krajského kola FO postoupilo z naší školy celkem 8 studentů ve třech katagoriích.

V kategorii B (septimy a 3.roč) se na vynikajícím 2. místě umístila Kristýna Davídková ze septimy B.

V kategorii D (kvinty a 1. roč) se úspěšnými řešiteli stali Ondřej Brdečko (10. místo) z kvinty B, Jiří Kohl (15. místo) z tercie B a Marek Duchaň (20. místo) z kvinty B.

Kin-ball finále ČR

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Alice Bílková

5 fotografií

Ve dnech 26. a 27. dubna 2017 proběhlo v Praze finále turnaje základních a středních škol v kin-ballu. Naše škole se zúčastnila tohoto finále ve dvou kategoriích. 26. dubna soutěžilo družstvo mladších hráčů kin-ballu ve složení:

2 fotografie

Student tercie A Daniel Pečinka se 20. dubna zúčastnil krajského kola recitační soutěže při Středisku volného času Lužánky. Daniel svým vyzrálým a přesvědčivým výkonem zaujal porotu (i diváky) natolik, že jej nominovala i na Celostátní přehlídku dětských recitátorů. Přehlídka se uskuteční v červnu ve Svitavách.

Velký úspěch v alpském lyžování

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

3 fotografie

Matyáš Galvas (sekunda B) vybojoval stříbrnou medaili v přeboru škol jihomoravského kraje v alpském lyžování na Fajtově kopci.

Pro naši školu je to historicky první úspěch v alpském lyžování. Za reprezentaci děkujeme a přejeme hodně úspěchů.

Výsledky krajského kola Astronomické olympiády

Vydáno:

|

–

Letošní krajské kolo Astronomické olympiády bylo pro Bigy velmi úspěšné, své řešitele jsme měli ve všech kategoriích.

V kategorii GH se umístili na 1. místě Matěj Zamazal z primy A (90,5b/100b), na 2. místě Vojtěch Marek ze sekundy B (84,5b/100b). Oba postupují do finále, které se bude konat 19.5.2017 v Praze.

Vítězství v krajském kole zeměpisné olympiády

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Michal Kubíček

–

V krajském kole zeměpisné olympiády byl ze všech škol nejlepší náš student ze sekundy B – Marek Vojtěch, který získal 1. místo.

V kategorii C se umístil na 4. místě Dominik Vojta  z kvarty A.

Studentům blahopřejeme!!!

Konverzační soutěž ve španělštině - krajské kolo

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–

V pondělí 20. března se v SVČ Lužánky konalo krajské kolo konverzační soutěže ve španělštině, ve kterém jsme měli po dvou zástupcích ve dvou kategoriích. V I. kategorii (max. 3 roky studia španělštiny) reprezentovali naši školu Martin Jakubčík (KB) a Jakub Ševčík (3.B). Ve II. kategorii (více než 3 roky studia ŠJ) soutěžily Anna Homolová (SXB) a Dorota Čápová (SPB). V silné konkurenci se podařilo Anně Homolové získat krásné 3. místo a Dorota Čápová se umístila na 4. místě.

Vydáno:

|

10. března se uskutečnilo ve Středisku volného času v Bohunicích městské kolo recitační soutěže pod názvem Dětská scéna. Naše gymnázium reprezentoval Viktor Kancler z primy A, Jan Fr. Levíček a Daniel Pečinka z tercie A.

Recitátoři přednesli jeden básnický a jeden prozaický text. V těžké konkurenci 26 recitátorů skvěle obstál Daniel Pečinka, který porotu zaujal natolik, že jej nominovala i do krajského kola, které se uskuteční v dubnu.