Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

Titulní obrázek článku

Hrdě oznamujeme všem, že naši matematici skvěle reprezentovali školu v okresním kole Pythagoriády 2015/16.

8 fotografií

Ve středu 18.5.2016 se účastnila tři družstva z kvart Biskupského gymnázia soutěže FAST běh projektu HOBIT. Kvarta A vyslala dvě družstva: Želvušky (Magdalena Rotreklová, Magdalena Cinková, Barbora Svobodová a Hedvika Procházková) a Berušky (Lucie Burešová, Anežka Zichová, Eliška Halouzková a Karolína Bláhová). Kvarta B vyslala družstvo Fredek (Ondřej Brdečko, Tomáš Sedláček, Marek Duchaň a Ondřej Šípek).

ELMI-BIGY informuje

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Miloš Winkler

6 fotografií

PACHATEL BYL USVĚDČEN!

Jak jsme vás posledně informovali, naším největším hitem v poslední době bylo pozorování chlupů ledního medvěda. Zjistili jsme, že jsou něčím napadené. Po delším pátrání jsme nalezli odborný článek, který popisoval přesně to, co jsme viděli na našich snímcích. Oslovili jsme zahraniční autory a poslali jsme jim naše fotografie. Zde máte jejich odpovědi:

Autorka: Mgr. Kristýna Švorcová

V celostátním kole konverzační soutěže ve francouzském jazyce se výborně umístila Natálie Feitová (3.A), v konkurenci vítězů krajských kol získala 2. místo! Soutěž se konala 9. května ve Francouzském institutu v Praze. Natálce moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Další velký sportovní úspěch

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

Štafeta studentů naší školy obsadila 8. místo v republikovém finále Juniorského maratonu v Praze. Ze semifinálových kol postoupilo celkem 30 týmů mladých sportovců. Družstvu ve složení Dominik Klaška(SpB), Martin Šípek (4.C), Anežka Kaňová (3. C), Jakub Kamenický (4. C), Alžběta Jeřábková (SxB), Pavel Ondráček (4.C), Markéta Pokorná (OkB), Ondřej Bílek (SpA), Odřej Nováček (OkA) a Aleš Konečný (4. C) gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

Výborné výsledky biologické olympiády na BIGY

Vydáno:

|

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

–

Kategorie D – městské kolo

Na výborném 3. místě se umístil Vojtěch Klapetek (SB), na 6. místě Lukáš Pražák (SB) a oba se kvalifikovali k postupu do krajského kola. Veronika Hamplová (SB) byla vyhodnocena jako úspěšná řešitelka lab. práce a Gabriela Prášková (SB) jako řešitelka lab. práce.

Naši studenti v okresních a krajských kolech Fyzikální olympiády 2016

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

V letošním roce mělo Bigy zastoupení v okresním kole Fyzikální olympiády v kategorii F (tercie) a v krajském kole kategorie C (sexty a 2. ročníky).

Okresní kolo kategorie F se konalo dne 23.3.2016,  úspěšnými řešiteli se stali studenti Petr Zelenka (TA, 8. místo), Kateřina Matulová (TB, 13. místo), Julie Rubášová (TB, 14. místo) a Milan Haminger (TB, 17.-18. místo).

1. místo v turnaji církevních středních škol v ČR ve florbale dívek v Kutné Hoře

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Tomáš Vaněk

V pondělí 25.4.2016 jsme se s holkami z naší školy, tak jako každý rok, zúčastnily florbalového turnaje církevních středních škol v Kutné Hoře. Do města jsme dorazili už v neděli odpoledne, za přítomnosti našeho úžasného trenéra Grizzly. Tentokrát se sjelo poměřit své florbalové umění šest týmů.

Autor: Mgr. Michal Kubíček

Naši studenti se umístili na krásném 6. místě v hodnocení sportovních soutěží středních škol v 1. pololetí 2015/2016.