Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

–

Ve čtvrtek 10. 11. 2016 se konala žákovská mezioborová soutěž Žirafa organizovaná Turistickým informačním centrem města Brna, p.o. ve spolupráci s brněnskými vysokými školami. Letošní ročník prověřil znalosti žáků z fyziky, zeměpisu, dějepisu a kulturního přehledu.

Naši školu reprezentovaly dva týmy studentů z kvarty B, které se mezi 25-ti týmy z brněnských škol umístily na 4. a 7. místě.

Středoškolská liga v ultimate frisbee – podzimní kvalifikace

Dne 19.10 proběhl v Brně 2. ročník Středoškolské ligy v ultimate frisbee, konkrétně její podzimní kvalifikační část. Na turnaji se sešlo 9 týmů z 8 středních škol z Brna a okolí.

proběhlo dne 27. září 2016 v Břeclavi a naše družstva se umístila:

družstvo děvčat na 5. místě (8 družstev)

a družstvo hochů na 4. místě (7 družstev).

Corny pohár 2016

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

Corny pohár 2016 – postup do krajského finále

Tento závod, na kterém každoročně závodí družstva dívek a chlapců, se konal i letos 20.9.na stadionu Pod Palackého vrchem a naši školu na něm reprezentovalo jak družstvo dívek tak i chlapců. Družstvo děvčat ve složení :

Michal Bubeník je vítězem celostátního kola Olympiády v českém jazyce

Ve dnech 23. – 29. 6. 2016 se konalo celostátní (ústřední) kolo 42. ročníku Olympiády v českém jazyce.  Z krajských kol postoupilo  30 studentů středních škol z celé České republiky.
První místo získal student našeho gymnázia, Michal Bubeník.

Český jazyk a literatura
Soutěže
Úspěchy
Žáci

Výsledky městských sportovních přeborů středních škol pořádaných OR AŠSK Brno v druhém pololetí školního roku 2015/2016

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Jakub Zatloukal

Ani v druhém pololetí se naše škola na sportovním poli mezi brněnskými školami neztratila.

Skončili jsme na krásném 7. místě!

Vše najdete v příloze.

PK TV děkuje všem reprezentantům naší školy.

Úspěch v soutěži Ibérica creativa

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–

Také v letošním roce se studenti španělštiny zapojili do výtvarné soutěže v rámci flamenkového festivalu Ibérica. Úkolem bylo jakoukoliv technikou ztvárnit cokoliv související s původními kulturami Latinské Ameriky. V kategorii od 16 do 18 let se na 2. místě umístil Mikuláš Přikryl z 1.A. Čestné uznání v téže kategorii získala Belinda Buličičová ze 3.A. Všechna díla budou vystavena v prostorách SVČ Lužánky od 29. 6. do 3. 7. 2016. Předání cen se uskuteční 3.7.2016 v 15:00 tamtéž. Oceněným srdečně gratulujeme a všem ostatním děkujeme za jejich příspěvky!

Let´s KOCH!!! Kochshow Kvarty A

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Od února do června se plynule s běžnou výukou v jedné ze skupin KA vařilo, peklo, ale také seznamovalo se a více, či méně komunikovalo! Studentky a studenti se zapojili do projektu, v němž využili portálu E-twinning pro spolupráci s polskou školou. Projekt byl oceněn 4. místem v soutěži pro nejlepší/ho učitele/učitelku němčiny 2016. Podívejte se, jak to všechno probíhalo a dopadlo!

Soutěž pro žáky "Deutsch lernen attraktiv"

Vydáno:

|

–

Je to už několikaletá tradice, že každý rok v červnu jedou 2 až 4 studenti našeho gymnázia na čtyřdenní, bezplatný pobyt do Suttgartu. Tato akce vznikla ze spolupráce se společností Ackermann - Gemeinde, což je katolická organizace usilující o dobré německo-české sousedské vztahy a o popularizaci němčiny u nás. Zájezd je odměna našim studentům za jejich výborné výsledky v německém jazyce a za vypracování projektu na dané téma. V tomto šk. roce ji získali Michael Beneš ze Sx A a Jiří Gardoň ze 3. C. Projekt M. Beneše byl německou stranou ohodnocen tak vysoce, že byl Michal vyzván, aby přečetl svou práci při oficiálním přijetí na štutgartské radnici. Všichni účastníci byli s pobytem velmi spokojeni. Během procházky městem viděli významná místa a památky, navštívili televizní věž a Muzeum Porsche. Při tom měli samozřejmě příležitost využít své znalosti němčiny. Tato soutěž bude s největší pravděpodobností vypsána i v příštím šk. roce. Je to výzva a dobrá příležitost pro studenty příštích septim, sext a třetích ročníků.

–

V neděli 24. dubna 2016 proběhlo v areálu Univerzitního kampusu Bohunice v Brně krajské kolo vědomostní soutěže EUROREBUS, na které naši školu reprezentovalo družstvo studentů ze 3.C ve složení Jiří Gardoň, Ondřej Andrla a Michal Bubeník. Hoši v konkurenci 26ti týmů vybojovali krásné 3. místo a postoupili do Celostátního finále 21. ročníku soutěže EUROREBUS, které se bude konat 6. 6. 2016 v Praze. GRATULUJEME  a přejeme hodně štěstí v celostátním kole!