Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
RNDr. Jan Taraba, PhD.
učitel
PCVCHESCH
 Čt
 239

Nejnovější články

Cesta do hlubin studia chemie – odborný seminář Př.F. UK v Praze

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

 – 
10 fotografií

V průběhu podzimních prázdnin se vyučující chemie (Dr. Taraba, Mgr. Tarabová) a vybraní studenti z maturitních ročníků (P. Kvasnicová, G. Štětková, J. Přikrylová, A. Pivečková) zúčastnili celostátní odborné chemické konference. Konference byla v učitelské části zaměřena na nové poznatky v oblasti přírodních věd a jejich zapojení do výuky chemie. Studenti se pak blíže seznámili formou praktických cvičení s moderními technikami chemického výzkumu používanými Př.F.UK. V rámci společenského večera byla diskutována úroveň výuky chemie na jednotlivých středních školách. Vyučujícím BIGY se také podařilo předjednat další bližší spolupráci mezi Přírodovědeckou fakultou UK a BIGY Brno.

Exkurze ČOV Modřice

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

10 fotografií

Studenti současné 2.B a 2.C se v závěru minulého a začátku tohoto školního roku zúčastnili odborné exkurze v Čistírně odpadních vod (ČOV) v Modřicích. Zde se blíže seznámili s fungováním tohoto chemického provozu. Čistírna má za úkol nejen likvidovat nebezpečné odpady z Brna a okolí (příspěvek k ekologii), ale i z odpadu vytvořit ještě něco užitného. Provoz ČOV produkuje nejen přečistěnou vodu, štěrk, písek (využitelné ve stavebnictví), kal a substrát (přesazování rostlin), bioplyn a výroba elektrické energie atd.

Volejbalový turnaj - Pohár BIGY 2015

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

11 fotografií

Pohár BIGY 2015 - volejbal


Minulou sobotu (30. 5. 2015) se na BIGY uskutečnil již druhý ročník volejbalového turnaje smíšených družstev. Turnaje se za Biskupské gymnázium zůčastnily dva týmy. Tým složený ze studentů a absolventu, který celý turnaj vyhrál a získal cenou trofej a tým složený z učitelů BIGY, který v celkovém hodnocení skončil třetí.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Sportovní výkony studentů
Chemie
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Volejbalový turnaj – Pohár BIGY 2015

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

Titulní obrázek článku
 – 

Vážení příznivci volejbalu,
rádi bychom Vás touto formou pozvali na volejbalový turnaj smíšených družstev pořádaný naší školou v sobotu 30. 5. 2015 od 9 hodin.
Bližší informace najdete v přiložených propozicích. Prosíme o potvrzení Vaší účasti a zaslání vyplněné soupisky nejpozději do středy 28. 5. 2015.

Tablety na BIGY - informace o projektu a VŘ

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

V závěru měsíce ledna 2015 proběhlo v rámci projektu EU „Mentoring a individuální rozvoj pedagogických pracovníků ve využívání digitálních dotykových zařízení ve výuce“ výběrové řízení na nákup tabletů pro vyučující.

http://www.softcom.cz/eshop/acer-aspire-switch-10-z3735f-2gb-32gb-10-1-w8-1bing_d156734.html

Volejbalový turnaj o Pohár BIGY

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

17 fotografií

V nedávné době se na BIGY uskutečnil pod záštitou a za účasti otce biskupa  Mons. ThLic. Vojtěcha Cikrleho volejbalový turnaj smíšených družstev. Pan biskup celý turnaj i zahájil slovy: „V dnešní době se mnoho her hraje na počítači, ale naštěstí jsou tu i hry, které se na počítači hrát nedají. Mezi ně patří třeba i volejbal a tak Vám přeji krásné zážitky....“.
Přihlášené týmy se nejprve utkali v soubojích (každý s každým) a podle výsledků tabulky byly týmy nasazeny do eliminačních bojů. BIGY v turnaji reprezentovali dvě družstva Sizostedion (A. Vejmělek, B. Prudík, E. Cupáková, J. Hádek, L. Minsterová, M. Novotná) a tým Džekýho parta (F. Vicherek, O, Forejtník, D. Záboj, J. Stehlík, N. Vicherková, M. Tesařová), které v celkovém hodnocení obsadili úžasné 2. a 3. místo. Na jediný tým (Gospelové mlátičky) naši volejbalisté a volejbalistky bohužel nestačili a v napínavém souboji jim nakonec bohužel podlehli v těsném výsledku 2:1 (22:25, 25:21, 25:16).

Zařazeno v kategoriích:

Úspěchy
Sportovní výkony studentů
Chemie
Žáci
Celý článek...

Pohár BIGY - vojelbalový tyrnaj smíšených družstev

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

Titulní obrázek článku

Vážené studentky, vážení studenti, přátelé volejbalu,
dovolte nám, abychom Vás touto cestou upozornili na blížící se termín konce přihlášení na volejbalový turnaj smíšených družstev o „Pohár BIGY“. Všechny potřebné informace včetně přihlašovacího formuláře najdete v přiložených propozicích. Přihlášky končí 16. 4. 2014.
Těšíme se na Vaši účast.
Za realizační tým

Volejbal na BiGy

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

 – 
13 fotografií

Již třetím rokem se zejména díky přispění a pomoci studentů a PK TV (Prof. Horáková a Bílková) daří udržet funkční a podle zájmu studentů snad i oblíbený "Volejbalový kroužek", který probíhá vždy v pátek od 14 hodin. Podle počasí se trénink a následná hra realizuje buď ve velké tělocvičně nebo častěji na hřišti školy. V příloze najdete několik fotografií ze 14. 3. 2014, za které velmi děkujeme Lukáši Kulískovi (4.C).

Volejbalisté z BiGy kroužku reprezentují školu

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

6 fotografií

Dne 4. 5. 2013 se pod záštitou občanského sdružení Lumír uskutečnil v Lelekovicích u Brna již čtvrtý ročník volejbalového turnaje, kterého se letos zúčastnilo celkem sedm smíšených týmů z Brna a okolí. Soutěž probíhala tabulkovým způsobem (každý s každým) a to z časových důvodů ve zkráceném režimu na dva sety do 15 bodů (rozhoduje skóre). Bigy tým ve složení David Janků (OkB), Michal Drápal (OkB), Boris Prudík (3.C), Eliška Cupáková (2.B), Martina Novotná (2.C), Pavlína Baďurová (SpA) a Jan Taraba se pod vedením Davida Janků postaral o mimořádný úspěch, kdy i při velké konkurenci a kvalitě ostatních týmu získal pro BiGy skvělé druhé místo v celkovém hodnocení soutěže.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Sportovní výkony studentů
Chemie
Žáci
Celý článek...

Šachový turnaj na VŠFS v Praze

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

3 fotografie

Dne 22. 3.2013 se v Praze na Vysoké škole finanční a správní uskutečnil už třetí ročník šachového turnaje družstev studentů středních škol se zastoupením z celé ČR. Podle vyjádření organizátorů se zde sjela celá šachová elita v dané věkové kategorii. Turnaje se zúčastnilo i družstvo z BiGy Brno ve složení O. Hájek (2.A), V. Ondračka (SxA), P. Zuziak (1.C) a Š. Rous (Q.A), kdy v celkovém hodnocení se ziskem 16.5 bodu obsadili skvělé 8. místo. Za zmínku stojí například duel mezi BiGy Brno a týmem z Gymnázia Matyáše Lercha, který naši šachisté zvládli na výbornou, kdy celkový výsledek byl naprosto jednoznačný 4:0.

Virtuální prohlídka