Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Jitka Piskačová
učitelka
Třídní učitelka OKB. 
CMASefnMATFYZPCVVKFSemnSEFSEM
 Čt
 337

Nejnovější články

Prezentace projektového týdne kvart

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

29 fotografií
3 videa

V pondělí 1.10. 2018 se uskutečnila v Aule prezentace projektového týdne kvart, který probíhal od 18. do 21. 9. 2018.

Společné téma 100. výročí republiky si studenti, rozdělení do pěti skupin, připomněli  z různých úhlů pohledu – historie, architektura, výtvarná scéna.  Jejich výsledné práce lze shlédnout v prostorách školy, prezentace jsou v příloze.

Projektový týden kvart

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku
 – 

Ve dnech 18. – 21. 9. 2018 proběhne projektový týden kvart na téma 100. výročí republiky.

 Studenti kvart jsou rozděleni do pěti skupin – Architekti, Dokumentaristé, Dramatici, Grafici a Historici. Garanty jednotlivých skupin jsou vyučující Denisa Hobžová, Jitka Piskačová, Jiří Bernkopr, Blanka Hrušková a Filip Kirchner. 

Skvělé výsledky našich studentů ve fyzikální a astronomické olympiádě ve školním roce 2017/18

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku

V letošním roce velice úspěšně reprezentovali naši školu v  Astronomické olympiádě  studenti:

Matěj Zamazal (sekunda A), 1. místo v krajském kole kategorie GH , 10. místo v celorepublikovém finále,

Šimon Genčur (sekunda A), 3. místo v krajském kole kategorie GH, 20. místo v celorepublikovém finále,

Prezenční část krajského kola Astronomické olympiády v kategoriích GH, EF

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku

V pátek 23.3. 2018 od 10:55 do 12:25 se uskuteční v učebně 340 prezenční část krajského kola Astronomické olympiády.

Všichni postupující účastníci školního kola, kteří vyplnili on-line test na http://olympiada.astro.cz/korespondencni a přinesou s sebou vyřešené alespoň některé úlohy domácí části,  se dostaví v 10:50 před učebnu 340. 

Technoplaneta – šifrovací soutěž pro žáky nižšího gymnázia

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku
 – 

Technoplaneta je dětská šifrovací hra, kterou pro vás pořádá Klub KAPSA. Hra je určena pro pětičlenné týmy žáků ZŠ a probíhá od 26. února formou pěti internetových kol. Jejich nejúspěšnější účastníci si změří síly v pražském finále v červnu.

Registrace do 13. ročníku šifrovací hry pro děti Technoplaneta je již otevřena:  https://technoplaneta.cz/2018/

Naši kvartáni stříbrní ve finále BRLOHu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku

BRněnská LOgická Hra - BRLOH  je týmová soutěžní hra pro 4 hráče, probíhá po internetu, má 3 kola a jedno malé finále.  7 nejlepších týmů ze ZŠ a gymnázií změří své síly v celostátním finále, které se každoročně koná na gymnáziu Třída Kapitána Jaroše. V letošním 8. ročníku byly mezi bezmála šestisty týmy i dva týmy z našeho gymnázia. 

Školní kolo Astronomické olympiády

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku
 – 

Během listopadu a na začátku prosince probíhalo na naší škole školní kolo Astronomické olympiády.  V kategoriích vyššího gymnázia se letos se školního kola zúčastnilo celkem 8 studentů ze tříd sexta B, septima A a septima B, všichni dosáhli na limit pro postup do krajského kola, tj.více než 10 bodů. V kategoriích nižšího gymnázia se soutěže zúčastnilo celkem 80 studentů ze tříd prima A, prima B, sekunda A, sekunda B, tercie B, kvarta B. Zde také téměř všichni účastníci dosáhli na postup do krajského kola, tj. získali více než 20 bodů.  Výsledky školního kola jsou v příloze.

Studenti TA v soutěži U6 – Úžasný svět vědy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Ve čtvrtek 19.10. 2017 se 5 studentů tercie A zúčastnilo natáčení soutěžního pořadu U6 – Úžasný svět vědy, který vysílala Česká televize na stanici Déčko v neděli 3.12. 2017 a v úterý 5.12.2017. Pořad je stále možné shlédnout na stránkách pořadu   http://decko.ceskatelevize.cz/u6-uzasny-svet-vedy

Fyziklání on-line ve škole

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

8 fotografií

Počítat 3 hodiny fyzikální úlohy? Není to nuda? 23 studentů vyššího gymnázia se pro dnešní odpoledne rozhodlo, že do toho jdou. A nuda to rozhodně nebyla.

Internetovou fyzikální soutěž, kterou pořádá Fyzikální korespondenční seminář MFF UK, jsme již druhým rokem umožnili studentům řešit ve škole. Této nabídky využilo 5 týmů ze tříd 1.C, 2.B, SxB a SpA. Atmosféra byla příjemně pracovní a oproti loňskému roku se o hodně vylepšilo bodové skóre i umístění našich týmů v celorepublikovém žebříčku.

Prezentace projektového týdne kvart

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

12 fotografií

V pondělí 9.10. 2017 se ve 2. a 3. patře školy uskutečnila prezentace projektového týdne kvart na téma Brno, moje město.

Studenti kvart zpracovali svoje vybrané téma, připravili si plakát a výstavku a nabyté vědomosti prezentovali u stolečku všem zájemcům, kteří se na ně přišli podívat. Návštěvníci z řad studentů i učitelů mohli ohodnotit předvedené výkony, hodnotil se vyrobený plakát, dokumentace k vlastnímu tématu a celý dojem z expozice. Do hodnocení se celkem zapojilo 59 hlasujících. Vyhodnocení jednotlivých skupin je následující:

Virtuální prohlídka