Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Tvorba

Můj hrdina

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Nakladatelství FRAUS vyhlásilo v měsíci květnu soutěž pro studenty cizích jazyků MUJ HRDINA. Úkolem bylo popsat a výtvarně ztvárnit svého hrdinu. Text měl být v rozsahu minimálně 100 slov v cizím jazyce. Hodnotila se správnost jazyka, nápad a originalita. Kvartu B tato tématika zaujala a tři děvčata poslala do nakladatelství svůj popis hrdiny i s ilustrací. I když se neumístila na vítězné pozici, přesto se porotě jejich texty líbily. Odměnou jim byly drobné dárky a jistě pozitivní zkušenost s psaním v cizím jazyce. Děkujeme a přejeme si více nadšených studentů. 

HULAPALU – na Dni národnostních menšin Jihomoravského kraje

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

6 fotografií

Velmi skočně pojala letošní vystoupení na Dni národnostních menšin Jihomoravského kraje, konaného v Lužánkách, část sexty A. Zazpívali a na kytary, ukulele, housle i klarinet doprovodili 3 písně v jazyce německém. As de Rebe zingt, Gefällt mir a Hulapalu – již názvy svědčí o širokém záběru v oblasti dialektů a jazykových modifikací. 

Chemie kolem nás - projekt PK chemie

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

27 fotografií

Dne 14. 5. se v prostorech našeho gymnázia podařilo předmětové komisi chemie zrealizovat vzdělávací akci s názvem Chemie kolem nás. Tento projekt, kterého se zhostili studenti kvint, představil všem studentům a zájemcům vybraná témata z oblasti chemie. Studenti se mohli blíže seznámit s vitamíny, energetickými sloučeninami, plasty, jedy, léčivy a mnoha dalšími látkami.

Schola koncertuje v Německu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
56 fotografií
video

Hudba spojuje a láska prochází žaludkem.

Konzumace tedy, ať již tónů nebo živin, přináší  společnosti blaho, a nebo alespoň blahé pocity. Své o tom ví nejen Karolína Blahová, ale všichni ti, kteří se jako členové a členky Scholy vydali na víkend do německého městečka Aalen, aby spojili své hlasivky se sborem Kopernikova gymnázia v Aalen – Wasseralfingen a aby den poté doprovodili mši celebrovanou Mons. Ing. Mgr. Pavlem Konzbulem. Bývalý spirituál Biskupského gymnázia a současný pomocný biskup brněnský sloužil mši věnovanou nejen všem, kteří byli po druhé světové válce odsunuti z území Československa, ale všem, kteří navždy ztratili domov.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

Školkáčci v chemické laboratoři - projektový den ve škole

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

34 fotografií

Dne 24. 4. 2019 se děti z MŠ BIGY přišli podívat do výukových prostor přírodovědných předmětů a třeba si i něco vyzkoušet v chemické laboratoři.

Žáci MŠ se při návštěvě chemické laboratoře seznámili se základy bezpečnosti práce (zásady pro práci s ohněm a chemickými látkami) a následně si vyzkoušeli některé základní experimenty:

Velvyslanec SRN

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

3 fotografie

V rámci naší spolupráce s Německým kulturním spolkem v Brně, který sdružuje německou menšinu, jsme mohli promluvit s velvyslancem Spolkové republiky Německo panem Christophem Israngem. Část třídy SXA jej v prostorách spolku přivítala zpěvem, viz přiložené foto. Pan velvyslanec o nás také twitnul:

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

Guacamole v hodině španělštiny

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

12 fotografií

Jak jinak se v hodině seznámit s jídlem typickém pro Latinskou Ameriku než zkusit je "uvařit"? Se studenty kvarty B jsme se pustili do guacamole, avokádové omáčky, která se jí obvykle s nachos. Průběh a výsledek můžete vidět na přiložených fotografiích.

Buen provecho!

Krabice od bot Primy B

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

15 fotografií

                   V letošním adventním čase jsme se rozhodli s primou B zapojit do projektu Krabice od bot aneb děti darují dětem na Vánoce 2018. Tento projekt probíhá napříč celou republikou s cílem obdarovat a zpříjemnit čas Vánoc dětem z dětských případně z azylových domovů. Do sběrného místa v Drásově jsme odvezli celých 20 dárečků a pevně věříme, že udělají dětem radost, aspoň tak velkou jakou jsme měli my při jejich tvoření!