Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Tvorba

PROJEKTOVÝ TÝDEN – NĚMČINA – VÝSLEDKY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
7 fotografií

Výsledkem projektového týdne organizovaného předmětovou komisí německého jazyka není jediná prezentace. Tématem soužití Čechů, Němců a Židů v předválečném Brně se zabývala celá skupina 15ti studentů a studentek. Ať už dvojice nebo jednotlivci se pak mohli ponořit do tématu obecně, nebo se soustředit na určitý aspekt doby, či zvolit formu prezentace, která jim vyhovovala nejvíce. Některé úsilí bohužel ztroskotalo po technické stránce, ale na několik produktů se můžete podívat sami. Postavení žen, Židovské Brno dnes, či srovnání míst spjatých s mnohonárodnostním Brnem před válkou a dnes jsou témata přiložených prezentací. Na smyšleném příběhu Brňanky německé národnosti nám tehdejší dobu poeticky přiblížila Michaela Macháčková a po osudu brněnských ulic se vypravila Martina Pokorná. Výsledek jejich práce si můžete zatím stále ještě prohlédnout na nástěnce u auly a naproti učebně číslo 164, nebo na několika málo přiložených fotografiích.

Vítězný pobyt ve Stuttgartu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Dne 14. 6. 2018 se naše tříčlenná skupina složená z Daniely Bártkové, Sáry Koumalové a Václava Škardy, vydala do německého města Stuttgart, kde na nás čekalo nejen skvělé ubytování a strava, ale také i skvělý program. Nejprve jsme tedy v pátek vyrazili na předávání diplomů a cen, následně zašli do restaurace na oběd a později jsme si šli prohlédnout krásy města nejprve z Fernsehturm a následně turistickým autobusem. Další dva dny jsme měli volné, a tak jsme se rozhodli, že navštívíme místní Mercedes museum, Planetárium a Zoo. Bohužel čas plynul dosti rychle, a tak už byl nejvyšší čas na odjezd na vlakové nádraží a zpět domů. Nikomu z nás se ze Stuttgartu nechtělo, ale neměli jsme na výběr. Moc jsme si to tam všichni užili a doufáme, že si to příští rok zopakujeme. 

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

BIGY prezentuje výsledky odborného projektu na konferenci Plasty a Formy 2018

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

 – 
20 fotografií

Tým mladých výzkumníků složený ze studentů 3.C (K. Bradáčová, P. Nováčková, J. Blake a D. Němec) za podpory vyučujících (J. Taraba, M. Henc) se v rámci tohoto pololetí věnoval zajímavé spolupráci s brněnskou firmou JAN SVOBODA s.r.o.

Úkolem týmu bylo hledat a navrhovat možnosti zlepšování v procesu chlazení při výrobě plastů. Vlastní projekt se zaměřil nejen na odběr vzorků přímo v provozu tří firem, ale i na laboratorní analýzy, návrhy řešení ke zlepšení stávajícího stavu chlazení forem i  na způsoby prezentace výsledků široké veřejnosti.

Gefällt mir!!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

6 fotografií

Horst byl v IKEA, kvinta A, alespoň její část na pódiu. Das gefällt mir! Vám také? Jestli ano, dejte pod článek svůj lajk. Komu se to podaří, už nemusí do školy, protože hacknul stránky a pravděpodobně se bude živit něčím úplně jiným.

I o tom byla píseň, kterou jsme nacvičili a předvedli na Dni menšin Jihomoravského kraje v Lužánkách. vše ve spolupráci s Německým kulturním centrem v Brně!

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Nahrávky ve 3.A

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku

Letošní 3.A je velice kreativní třída. Již byly zveřejněny některé vektorové kresby, v následujících hodinách v IVT se studenti zabývali úpravou zvuků a nahrávkami. Některé nahrávky jsou velice originální a stojí za to si je poslechnout.

Třídě 3.A děkuji.

Andrea Buchtová

Zařazeno v kategoriích:
Tvorba
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...

Kvarta A - koláže

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

8 fotografií

Kvarta A v hodinách IVT vytvářela v rámci rastrové grafiky z několika fotografií koláž. Podívejte se, některé výsledky stojí za to.

Zařazeno v kategoriích:
Tvorba
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...

Medaile z MS v Kung-fu, Čína

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Snopek

Titulní obrázek článku

 Dá se vrcholový svět bojových umění a sportů spojit se studiem na BIGY? Odpověď je jednoduchá. Alžběta Rouzková (na fotografii první zleva), studentka 4.C, je úspěšná reprezentantka ČR v čínském bojovém sportu zvaném Kung-fu. Na mistrovství světa v Číně vybojovala 3. místo.

Alžběta napsala:

Zařazeno v kategoriích:
Tělesná výchova
Úspěchy
Tvorba
Sportovní výkony studentů
Žáci
Celý článek...