Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Tvorba

Vektorová grafika - 3.A

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

8 fotografií

Ve tříde 3. A studenti v předmětu informatika kreslili vektorové obrázky. Tak šikovnou a výtvarně nadanou třídu už jsme dlouho neměli! Podívejte se alespoň na několik ukázek.

Zařazeno v kategoriích:
Tvorba
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...

Záložka do knihy spojuje školy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

4 fotografie

Studenti naší školy se již potřetí zúčastnili česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy (letos s podtitulem Tajuplný svět knižních příběhů). Akce proběhla v rámci Mezinárodního dne školních knihoven.

Studenti primy A pod vedením prof. Pavlasové a studenti primy B spolu s paní prof. Valasovou vytvořili originální záložky do knih, které odeslali partnerské škole na Slovensko - Gymnáziu Varšavská cesta v Žilině.

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Český jazyk a literatura
Tvorba
Žáci
Celý článek...

Film Neviditelné (My Street Films)

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Zuzana Lančová

Film o známých i neznámých legendách na Biskupském gymnáziu v Brně natočili studenti během třídenního workshopu My Street Films pod vedením dokumentaristek Terezy Reichové a Apoleny Rychlíkové. Zachycuje názory a vjemy studentů a profesorů na neviditelné. Víte, o koho jde? Víte, na kterou skříňku zaťukat?

MEETING BRNO – žurnalistický workshop pro studenty/studentky - PROGRAM

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

V příloze je aktuální program workshopu. Prosím všechny zapsané, aby se dostavili cca 10 minut před začátkem do Cityhotelu na ulici Vídeňská, jak je v programu uvedeno. 

 

Zajímáte se o svět kolem Vás? Píšete do novin? Nikdy jste nepsali a chcete to zkusit? Chcete se setkat s vrstevníky z Německa a Rakouska? Vést rozhovory s pamětníky Pochodu smrti z roku 1945? Chcete mít v pátek 19.5. volno?

Vystoupení na Dni národnostních menšin

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

V neděli 21. května vystoupí skupina studentů němčiny 2. ročníku na Dni národnostních menšin, který se uskuteční v Brně v parku Lužánky. Reprezentovat budeme Německé kulturní sdružení a zahrajeme tři písně různých německých interpretů. Celý program je uveden v příloze. Also, bis bald :)

Výtvarná soutěž Ibérica creativa

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

V rámci flamenkového festivalu Ibérica (29.6-2.7, www.iberica.cz) je vyhlášena výtvarná soutěž pro žáky a studenty ZŠ, SŠ a gymnázií. Tentokrát je tematicky zamšřena velice konkrétně, totiž na textilie "mola", které vyrábí ženy z komunity Kuna v Kolumbii. Video zachycující výrobu můžete shlédnout na následujícím odkazu: http://www.banrepcultural.org/museo-del-oro/exposiciones-temporales/molas

Kochen im Deutschunterricht

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

3 fotografie

Proč si v němčině neuvařit třeba špagety s omáčkou? V rámci probíraného tématu jsme tuto myšlenku realizovali s oktávou A. Jak nám chutnalo vyplývá z přiložených fotografií. Guten Appetit!

Workshop tvůrčího psaní

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

Titulní obrázek článku

Studenti tercie B se ve čtvrtek 9. února zúčastnili kreativního workshopu tvůrčího psaní. Workshop organizoval Památník písemnictví na Moravě. Naše pozvání přijala (a k nám na gymnázium přijela) paní mgr. Vlčková, která studenty seznámila s probíhající soutěží Skrytá paměť Moravy. Zároveň si studenti mohli vyzkoušet různé kreativní techniky metod tvůrčího psaní.

POUŤ SMÍŘENÍ - výsledek workshopu!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
6 fotografií

Ke smíření a odpuštění někdy vede dlouhá cesta. Ta brněnská trvala sedmdesát let a třicetdva kilometrů.

Již po desáté jsme si mohli připomenout tragické události druhé světové války v jejichž důsledku bylo z Brna násilně vysídleno na dvacet tisíc občanů německé národnosti. Teprve v loňském roce brněnská radnice vyjádřila oficiálně lítost nad těmito událostmi v Deklaraci smíření a společné budoucnosti. Letos se u této příležitosti konal festival Meeting Brno s podtitulem Ztracené / nalezené domovy, který spojil vzpomínku s událostmi velmi aktuálními. Jeho součástí byl i žurnalistický workshop, jehož se zúčastnily i tři naše studentky. Markéta Korgerová z 1.C, Tereza Vesselá a Eliška Nemčoková z 2.A, které v průběhu Pouti vedly rozhovory s účastníky a účastnicemi a také jednou z posledních pamětnic pochodu. Výsledkem jejich velmi intenzivní víkendové práce jsou česko – německé noviny, které přikládáme.