Vydáno:

|

Autor: Mgr. Michal Snopek

Titulní obrázek článku

Dá se vrcholový svět bojových umění a sportů spojit se studiem na BIGY? Odpověď je jednoduchá. Alžběta Rouzková (na fotografii první zleva), studentka 4.C, je úspěšná reprezentantka ČR v čínském bojovém sportu zvaném Kung-fu. Na mistrovství světa v Číně vybojovala 3. místo.

Autor: Mgr. Michal Kubíček

V městském  - okresním kole zeměpisné olympiády získali naši studenti tato umístění:

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

Čtyři týmy řešitelů SUDOKU  úspěšně reprezentovaly naši školu v oblastním kole.

Rebelové ( Aneta Králová, Anežka Babáková, Jan František Levíček z kvarty A) se umístili na 2. místě kategorie NIGY.

Vokurek ( Marek Pospíšil, Jakub Daněk, Vojtěch Hranička z oktávy B) se umístili na 3.místě kategorie VYGY|.

Vojtěch Marek ( tercieB) úspěšný řešitel Logické olympiády

Vydáno:

|

Blahopřejeme Vojtovi Markovi z tercie B k úspěšnému řešení celostátního kola Logické olympiády.

Umístil se v první desítce a píší o něm v novinách:)

Do třetice všeho dobrého

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

–
10 fotografií

Již potřetí se na našem plese představila skupinka studentů s krátkou, ale velmi milou a energickou choreografií s názvem V rytmu swingu. V letošním roce tančili ve složení: Kačka Bílková, Verča Ptáčková, Verča Vaculíková a Sára Černochová – 3.A, Barča Valešová – SxA a kluci Kuba Kotek, Tomáš Motyčka a Jirka Vlach – SpB. Pro některé to byla premiéra, jiní už jsou ostřílení tanečníci.
              V každém případě si zaslouží velké poděkování, nejen za odvahu, ale i za ochotu podílet se na programu plesu, do kterého svým vystoupením velmi přispěli! Také bych chtěla zmínit, že z důvodů mé nepřítomnosti museli choreografii dodělat sami a jsem velmi ráda, že to nevzdali a dovedli vše k úspěšnému konci.

–

BRněnská LOgická Hra - BRLOH  je týmová soutěžní hra pro 4 hráče, probíhá po internetu, má 3 kola a jedno malé finále.  7 nejlepších týmů ze ZŠ a gymnázií změří své síly v celostátním finále, které se každoročně koná na gymnáziu Třída Kapitána Jaroše. V letošním 8. ročníku byly mezi bezmála šestisty týmy i dva týmy z našeho gymnázia.

Úspěchy ve finále španělské olympiády

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–

V pátek 1. prosince se na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity konalo finále tradiční soutěže Olimpiada del Mundo Hispano, kterou pořádá FF MU pro více než desítku škol z České republiky. V obou kategoriích měla každá škola maximálně 5 zástupců a naši studenti se v silné konkurenci rozhodně neztratili: